Untitled Document

Atrakcja turystyczna

Kumarakom Bird Sanctuary

Położony 15 km na zachód od Kottayam Miasta, wioski Kumarakom jest na wschodnim brzegu jeziora Vembanad.Bird Sanctuary Kumarakom są rozłożone 14 akrów ziemi, która była wcześniej plantacji kauczuku. Można zauważyć dużą różnorodność ptaków, takich jak czaple nocne, fioletowym Moorhen, latawce Brahminy i teals, w Czaple, w waterfowls i indyjskich nietoperzy owocowych by wymienić tylko kilka. Kaipuzha Muttu, Pathiramanal, Narakathara, Thollayiram Kayal i Poothanpandi Są też miejsca, gdzie można poddać się obserwacji ptaków.

 
     
Thirunakkara Mahadeva Temple    
Stworzony przez Thekkumkar Kings świątyni poświęcony jest Sziwy.Świątynia, która jest uważana za około 5000 lat stary ma murale na ścianach. W ozdobnemalowidła przedstawiają historie Ramajana i Mahabharata.Roczny PhalgunaUtsav odbywa się co roku w marcu przyciąga rzesze wiernych.Świątynia jest otwarta od 5 rano do 12 po południu i od 5 pm do 8 pm.
   
     
Mariacki Knanaya Kościół Valiya Palli    

W Mariacki Knanaya Kościół lub Valiya Palli (duży kościół) znajduje się dośćblisko Thirunakkara Mahadewą świątyni.Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, zbudowany w 1550 roku przez następców syryjskich chrześcijanKnanaya, którzy przybyli do Indii w 345 AD.Kościół ma dwa granitowe krzyże, które są wyryte na pojedynczych kamieni i porodzisz Pahlavi język (oficjalny język zdynastii perskiej).Ołtarz i sufit zdobią malowidła z Biblii.Kościół obchodzi dzień śwJerzego święto w dniu 24 kwietnia każdego roku.

   
     
Thazathangadi Juma Masjid    

Usytuowany nad brzegiem rzeki Meenachil, Meczet Thazathangadi jest w pełniwykonane w teaku.Meczet, który jest uważany za około tysiąc lat został zbudowany przez Malik dinara.Rzeźbiony drewniany dach, kąpielisko, pięknie wzorzyste okna idziedziniec wewnątrz meczetu, sprawiają, że musi odwiedzić miejsce.Meczet jest otwarty od 7 rano do 6 wieczorem.