Untitled Document

Więcej o Ayurveda & Yoga

Ayurveda opowiada, że ​​każda żywa i nie żywa istota ma pięć podstawowych elementów w Pancha Maha Bhoothas) w nich mianowicie ziemia, woda, ogień, powietrze i eter, które objawiają się w ludzkim ciele jako Vatha i Pitha i Kabha ust lub Tridoshas).

Powietrze i forma eter zasada Vatha, ogień zasadę Pitha i ziemię i wodę zasada Kapha. Każda istota ludzka ma swoje Prakruti ust charakterze konstytucyjnym) określoną przez dominacji Vatha i Pitha lub Kabha lub ich kombinacji. Harmonia w Prakruthi oznacza dobre zdrowie.

Przyczyną choroby jest zdiagnozowane i leczenia zaleconego przez monitorowanie Tridoshas, ​​Dhatus (tej, która obsługuje funkcje ciała), Malas (oznaczenie metaboliczne bi produktów ubocznych w organizmie), Agni (który jest odpowiedzialny za metabolizm) i Prakruti z pacjent. Wynik na Ayurvedic leczenia jest idealny zdrowia, zrelaksowany umysł i ciało odmłodzona.

Joga to chyba pierwszy na świecie system rozpoznać połączenie i interakcję pomiędzy ciałem i umysłem. Odniesienia do jogi można zobaczyć w wielu starożytnych tekstach, takich jak Bhagavad Gita, Mahabharatha, Wedy itd. najwybitniejszy i zauważył, propagatorka jogi był wielki mędrzec Patańdżali, autor rozprawy "Sutr Jogi". Był chyba najpierw nagrać zasady jogi przekazał z pokolenia na pokolenie ustnie.

Jednym z sześciu systemów indyjskiej myśli filozoficznej, joga jest sztuką życia zdrowego i twierdził życie. Jest to nauka o człowieku identyfikującym podejście niezbędne do dobrego samopoczucia fizycznego, umysłowego pokoju, harmonii i elewacji moralnej.

Osoba próbuje mistrza jogi muszą zrozumieć, że jest to długa podróż ze stałą potrzebę wytrwałości, wytrwałości, poświęcenia i przekazania całości. To również wymaga zaangażowania zasadach jogi w każdym aspekcie życia.