Untitled Document

Zakwaterowanie

Architektura w Soma Kerala Palace jest mieszanką kilku niezwykłych budowli należących do epoki dawno minionych. To z tego powodu, że każdy z naszych pokoi raczej, komnaty królewskie, mają starego świata aurę.


Sreedhari
Sreedhari było Ayurveda Shala (Szpital) wybudowany w 1890 roku, funkcjonuje w Pala, Kottayam. Struktura została dokładnie rozwiązana i stała się częścią Soma Kerala Palace w roku 2003. Dziś Sreedhari ma pałacowych pokojach, które są sugestywne z Tharavadus starożytnego Kerala.


Kozhanal Maalika
Kozhanal Maalika (Palace) należał do Kozhanal rodziny, którzy byli Kszatrijów (The Warriors Royal). Pałac, który został wybudowany w Idakkoli Village, 40 km od Vaikkom, stał się częścią Soma Kerala Palace w 2002 roku. Teraz Kozhanal Maalika ma jedne z najbardziej rozchwytywanych pomieszczeniach ośrodka.


Chempulayil
Budynek przez brzegiem Meenachil River, niedaleko Pala, Chempulayil został zbudowany w 1890 roku. Parter był wykorzystywany jako sklep, w którym tytoń i inne naturalne produkty były przechowywane i sprzedawane, a na pierwszym piętrze mieści się różne urzędy. Ta struktura, która stała się częścią naszego ośrodka w 2004 roku, jest absolutnie imponująca.


Neythallor Mathom
Starożytny Tharavadu (rezydencja górnych Malayalees kast), Neythallor mathom został zbudowany według architektury Ettukettu. Specjalnością tej architektury jest to, że ma dwa dziedzińce wewnątrz mieszkania, które zapewniają dokładne przepływ powietrza. Pierwotnie zbudowany w Kanyakumari dzielnicy niegdyś Travancore, w 18 wieku, został odbudowany w mathom Soma Kerala Palace w roku 2004.


Nalekkatt
Wybudowany na początku lat 1800-tych, Nalekkatt Dom był własnością Suryanarayana Pillai, który pomagał w Travancore King w administracji państwowej. Dwór, który został położony w gęstym lesie koło Vallichira, został przebudowany w Soma Kerala Palace w 2003 roku.


Kayyalakkakam
Kayyalakkam, dwór wykonane całkowicie z drewna został zbudowany około 250 roku temu. Pierwotnie należała do rodziny Poothet ale później sprzedany do rodziny Kayyalakkakam. Dwór, który stał się częścią Soma Kerala Palace w 2004 roku, jest luksusowy romans z misternie rzeźbione drewniane podłogi, ścian i dachu.


Vattakkunnel
Usytuowany na rynku Pala, Vattakkunnel został zbudowany w 1875 roku. To właśnie tu, że rolnicy przyniósł swoje produkty z chukku ust suszony imbir) i elakkaya ust kardamon) do wymiany barterowej soli i tytoniu. Obiekt został wybudowany w Soma Kerala Palace, jak to było w roku 2004.


Mannur
A rolnika dom wybudowany w Bharananganam, Mannur znajdował się 55 km od hotelu z Soma Kerala Palace. Dom wybudowany został w 1850 roku i należał do bogatej rodziny o nazwie Kallunthalakkal, którzy byli w zasadzie rolnicy. Tharavaadu zbudowany przez Kallunthalakkal Chacko mieści trzy pokolenia. Został on odbudowany być częścią Kerala Palace w 2004 roku.


V.T’s House
Dom V.T to został wybudowany w Pala miasta w 1890 roku. Dom został zbudowany przez VTThomas, przedsiębiorca, który zbudowany jest na przechowywanie i sprzedaż naturalnych dóbr, które zostały przywiezione z lasu. Struktura została odbudowana w Soma Kerala pałacu, tak jak to było w 2003 roku.