Untitled Document

Rozrywka

Kerala jest znana ze swoich klasycznych form sztuki, takich jak Kathakali,Kalaripayattu i Mohiniyattom i Theyyam. Te formy sztuki ożywają w Soma KeralaPalace w całej swej świetności tradycyjnym podczas Kalaasandhya.Kalaasandhya, co dosłownie oznacza, wieczór sztuki, była środkiem rozrywki dla członków rodzin królewskich w starożytnej Kerala. W Soma Kerala Palace,Kalaasandhya przynosi te spektakularne formy sztuki wykonywane przezprofesjonalistów.

 
     
Kathakali    
Najbardziej znaną formą sztuki z Kerali, Kathakali jest Drishya Kavya (historiaprzedstawiona wizualnie). Ma ona kilka znaków, dobra i zła, bogów i demonów.Każda z tych postaci ma specyficzny makijaż i stroje. Każda postać ma swojątwarz pomalowana w kolorze, który reprezentuje cechą postać. Zielony symbolizujepobożności, podczas gdy biały reprezentuje duchowość. Red sugeruje, przemocy iczarny oznacza zło. I żółty reprezentuje połączone cechy pobożności i przemocy.
 
 
     
Mohiniyattom    

Klasyczna forma tańca, Mohiniyattom dosłownie oznacza taniecCzarodziejka.Fuzja Kathakali i Bharathanatyam, Mohiniyattom jest wdzięku tanieczazwyczaj wykonywane solo. Choć istnieje Nattuvans ust Mężczyźni, którzy dająszkolenia w Mohiniyattom), Mohiniyattom nigdy nie jest na ogół wykonywane przezmężczyzn na scenie.Nosić strój jest dziewięć podwórze, obficie marszczona sari ibluzka dopasowanie. Tradycyjne kolczyki zwane Kadukkan i Thoda i naszyjnikizwane Illakathaali i Mullamottumala są również noszone.

 
 
     
 Kalaripayattu    

Sztuka walki z Kerali, Kalaripayattu ma dwie formy - Vadakkan i Thekkan. Spośród nich Vadakkan Kalari jest bardziej popularna, ponieważ wiąże się zaklęciewiążące ruchy z mieczami różnego rodzaju. Kalari jest praktykowany z różnychmieczy, sztyletów, Włócznie i maczugi o różnych rozmiarach i kształtach.Formasamoobrony, Kalaripayattu obejmuje kilka pozycji i ruchów, które może trwać wiele lat na przyszłość.

 
 
     
Theyyam    
Theyyam jest zmieniona forma wyrazu Deyvam znaczenie Boga. Osoba, która gra na bóstwo w tańcu jest określany jako Kolam co oznacza, że ​​postać lub kształt w malajalam. Uderzającą cechą o Theyyam jest jego wielobarwne sukienka pas wykonane z długich, strzępy cienkie plasterki bambusa, zawiązane do pasa z jasnym tkaniny czerwonej. Pawie pióra, kwiaty i liście palmowe są również używane. Wyszukane nakryciem głowy noszone przez wykonawców trudno jest przegapić. Więc są ich pomalowane twarze, które sprawiać przesadne wygląd swoich oczu i ust. Jest klasyfikowany jako Thaandava, postaci męskiego lub Laasya, formę rodzaju żeńskiego.